Menu główne

Napisy nagrobne - Kraków

Oferujemy kompleksowe usługi związane z wykonaniem grobowców. Realizujemy nie tylko pomnik zgodny z oczekiwaniami klienta, ale także pokrywamy go napisem nagrobnym. Wybór odpowiedniej inskrypcji ma duże znaczenie. Jeśli nie będzie się ona dobrze komponować z wyglądem nagrobka, to efekt estetyczny może być nie najlepszy. Dlatego warto powierzyć zadanie wykonania napisu na pomniku w ręce profesjonalistów, takich jak nasza firma kamieniarska. Doradzimy Państwu, jaki napis nagrobny będzie najlepiej współgrać z danym wzorem pomnika, a następnie wykonamy go z najwyższą starannością, tak aby dobrze się prezentował i pozostawał czytelny przez długie lata.

Liternictwo nagrobne

Istotne jest, żeby napis był estetyczny i podkreślał charakter grobowca. Nie należy jednak zapominać o tym, że pełni on również funkcję informacyjną. To dzięki inskrypcji można się dowiedzieć, kogo upamiętnia opatrzony nią nagrobek. Należy więc zadbać o to, by była czytelna. Z tego też względu służymy naszym klientom pomocą przy wyborze liternictwa nagrobnego. Doradzamy, jaka wielkość i krój czcionki będą pasować do danego pomnika. Posiłkujemy się przy tym naszym bogatym doświadczeniem, dlatego mogą być Państwo spokojni o efekt. Wiemy bowiem dobrze, jak konkretna czcionka będzie się prezentować na grobowcu.

Kompozycja napisu nagrobnego

Dobór odpowiedniego liternictwa nagrobnego ma duże znacznie. Czytelna i estetyczna czcionka musi jednak zostać właściwie usytuowana na nagrobku. Dlatego wykonując inskrypcje, przykładamy szczególną wagę do kompozycji liter ma płycie. Ponadto projektując napisy nagrobne korzystamy z doskonałej znajomości zasad geometrii. Dzięki temu tworzone przez nas inskrypcje wyróżniają się harmonijnym i symetrycznym układem. W efekcie nasze napisy w subtelny sposób podnoszą walory estetyczne grobowca.

Prokam 25 lat na rynku

W realizowanej przez nas ofercie znajdują się gotowe, sprawdzone już wzory wyrobów. Chętnie także podejmujemy się wykonania wszelkich nietypowych zamówień, uwzględniając indywidualne wymagania i gust klienta.

kontakt prokam