Menu główne

Napisy nagrobne - napisy na pomnik - Kraków

Jeśli idzie o wykonanie grobowców, to usługi w tym zakresie świadczymy kompleksowo. Oznacza to, że nie tylko wykonujemy pomnik zgodny z oczekiwaniami klienta, ale także pokrywamy go napisem nagrobnym. Wybór odpowiedniej inskrypcji ma duże znaczenie. Ponieważ jeśli nie będzie się ona dobrze komponować z wyglądem nagrobka, to może dać to nie najlepszy efekt estetyczny. Dlatego warto powierzyć zadanie wykonania inskrypcji w ręce profesjonalistów, takich jak nasz zakład kamieniarski. Doradzimy Państwu, jaki napis nagrobny będzie najlepiej współgrać z danym wzorem pomnika, a następnie wykonamy go z najwyższą starannością, tak aby dobrze się prezentował i pozostawał czytelny przez długie lata.

Liternictwo nagrobne

Istotne jest, żeby napis na nagrobku był estetyczny, nie należy jednak zapominać również o tym, że pełni on funkcję informacyjną. To dzięki inskrypcji można dowiedzieć się, kogo upamiętnia grobowiec. Dlatego ważne jest, aby była czytelna. Z tego też względy służymy naszym klientom pomocą przy wyborze liternictwa nagrobnego. Doradzamy, jaka wielkość i krój czcionki będą pasować do danego pomnika. Posiłkujemy się przy tym naszym bogatym doświadczeniem, dlatego mogą być Państwo spokojni o efekt. Wiemy bowiem dobrze, jak konkretna czcionka będzie się prezentować na grobowcu.

Kompozycja napisu nagrobnego

Dobór odpowiedniego liternictwa nagrobnego ma duże znacznie. Czytelna i estetyczna czcionka musi jednak zostać właściwie usytuowana na grobowcu. Dlatego wykonując inskrypcje, przykładamy szczególną wagę do kompozycji liter ma płycie. Projektując napisy, korzystamy z doskonałej znajomości zasad geometrii. Dzięki temu tworzone przez nas inskrypcje wyróżniają się harmonijnym i symetrycznym układem. W efekcie nasze napisy w subtelny sposób podnoszą walory estetyczne grobowca.

Prokam 25 lat na rynku

W realizowanej przez nas ofercie znajdują się gotowe, sprawdzone już wzory wyrobów. Chętnie także podejmujemy się wykonania wszelkich nietypowych zamówień, uwzględniając indywidualne wymagania i gust klienta.

kontakt prokam