Menu główne

Usługi kamieniarskie

Nasza oferta obejmuje profesjonalne usługi kamieniarskie. Do produkcji naszych wyrobów wykorzystujemy wysokiej klasy materiały, takie jak granit, marmur, piaskowiec oraz dolomit. Poddajemy je obróbce, również metodą toczenia kamienia naturalnego na nowoczesnych maszynach, co w połączeniu z naszymi doskonałymi rzemieślniczymi umiejętnościami daje wyroby charakteryzujące się niezwykle estetycznym wykończeniem i wysoką trwałością.

Wyroby kamieniarskie na najwyższym poziomie

W ciągu niemal trzech dekad działalności wyspecjalizowaliśmy się w kamieniarstwie budowlanym, a także wykonawstwie nagrobków z kamienia, inskrypcji nagrobnych i innych wyrobów. Nasze usługi kamieniarskie obejmują szeroki zakres działań. Dokładnie przygotowujemy się do każdej realizacji, przeprowadzamy konsultacje z klientem odnośnie jego oczekiwań i wykonujemy odpowiednie pomiary w miejscu, gdzie mają zostać zamontowane nasze wyroby kamieniarskie. Na podstawie uzyskanych danych możemy zaproponować najlepsze materiały oraz stworzyć projekt. Po uzyskaniu akceptacji klienta wykonujemy elewacje, balustrady, schody kamienne lub inne wybrane przez niego elementy, które następnie montujemy, wykorzystując do tego specjalne narzędzia i akcesoria.

Napisy nagrobne

Oferta naszego zakładu, oprócz tworzenia wyrobów kamieniarskich, obejmuje również usługi w zakresie wykonania napisów nagrobnych.

Może się wydawać, że inskrypcja to tylko mało znaczący dodatek do grobowca, który pełni wyłącznie funkcję informacyjną. Nic bardziej mylnego. Liternictwo nagrobne w istocie przekazuje podstawowe dane na temat zmarłego, jednak sprowadzanie go tylko i wyłącznie do tej roli to spory błąd. Nie należy go bowiem traktować jako dodatku do grobowca. Dlaczego? Ponieważ jeśli nie będzie z nim dobrze współgrać, może znacząco przyczynić się do obniżenia jego estetyki. Zmorą polskich cmentarzy są pomniki wykonane z najlepszych materiałów z zupełnie niedopasowanym i niechlujnie wykonanym liternictwem. Skoro wydajemy na grobowiec niemałe pieniądze, to warto poświęcić również chwilę czasu na wybór odpowiedniego napisu.

Nie każdy jednak posiada do tego „odpowiednie oko” i często przydatna może okazać się pomoc specjalistów. Z chęcią zaoferujemy Państwu nasze usługi. Posiadamy bogate doświadczenie w realizacji napisów nagrobnych. Wiemy, jak istotne jest, aby wielkość i krój czcionki były właściwie dobrane do pomnika. Dlatego przygotowane przez nas napisy doskonale komponują się z wybranym przez klienta grobowcem, tworząc jednolitą całość. Przykładamy dużą wagę do kompozycji i układu liternictwa. Projektując napisy trzymamy się żelaznych zasad estetyki wyznaczanych przez geometrię, co w efekcie pozwala nam tworzyć inskrypcje, które swoją symetrią i harmonią uwydatniają piękno grobowca.

Czytaj więcej: Napisy nagrobne

Nagrobki i grobowce

Oferujemy również realizację zamówień na nagrobki i grobowce. Wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie pozwala nam proponować klientom tworzenie wysokiej klasy nagrobków z granitu, a także marmuru i piaskowca. Dzięki setkom zrealizowanych prac jesteśmy przygotowani do wykonywania niestandardowych zamówień. Robiąc to w pełni uwzględniamy preferencje, gust i oczekiwania klienta.

Budowa grobowców z kamienia ma długą historię. Jednym z najbardziej znanych przykładów dawnej architektury sepulkralnej (czyli grobowej) są Piramidy w Gizie. Te monumentalne budowle, które od ponad 4 tysięcy lat górują nad pustynią, zostały zaprojektowane właśnie jako grobowce dla Faraonów z IV dynastii. Ich celem było ocalenie imienia władców od zapomnienia. Dziś, choć zmieniała się skala tworzonych grobowców i ich cel pozostaje taki sam – mają upamiętniać zmarłych. Pełnić funkcję materialnego nośnika pamięci który, dopóki istnieje, dopóty nie gaśnie wspomnienie o tych, którzy odeszli. Dlatego wciąż nie ma lepszego materiału do wykonania grobowca niż kamień – materiał naturalny i odporny, a przy tym szlachetny i piękny.

Grobowiec jest dowodem oddania i czci dla zmarłego. Może podkreślać, kim była dana osoba, chwalić zalety jej charakteru lub symbolizować jej znacznie dla bliskich. Warto o tym pomyśleć wybierając nagrobek. Pomożemy Państwu w doborze odpowiedniego materiału i zaproponujemy eleganckie wzory pomników. Jeśli jednak wolelibyście coś bardziej zindywidualizowanego, możecie wybrać opcję grobowca według własnego projektu.

Ważnym, choć często niedocenionym elementem grobowca jest inskrypcja. Źle wykonana może znacząco obniżyć estetykę grobowca. Dlatego my proponujemy Państwu profesjonalnie wykonane napisy nagrobne, które dopasowujemy dokładnie do wybranego pomnika.

Czytaj więcej: Nagrobki i grobowce

Prokam 25 lat na rynku

W realizowanej przez nas ofercie znajdują się gotowe, sprawdzone już wzory wyrobów. Chętnie także podejmujemy się wykonania wszelkich nietypowych zamówień, uwzględniając indywidualne wymagania i gust klienta.

kontakt prokam