Menu główne

Usługi kamieniarskie

Nasza oferta obejmuje profesjonalne usługi kamieniarskie. Do produkcji naszych wyrobów wykorzystujemy wysokiej klasy materiały, takie jak granit, marmur, piaskowiec oraz dolomit. Poddajemy je obróbce również metodą toczenia na nowoczesnych maszynach, co w połączeniu z naszymi doskonałymi rzemieślniczymi umiejętnościami daje wyroby charakteryzujące się niezwykle estetycznym wykończeniem i wysoką trwałością.

W ciągu niemal trzech dekad działalności wyspecjalizowaliśmy się w kamieniarstwie budowlanym, a także wykonawstwie nagrobków oraz liternictwa nagrobnego.

Kamieniarstwo budowlane

Nasze usługi w zakresie kamieniarstwo budowlanego obejmują szeroki zakres działań. Dokładnie przygotujemy się do każdej realizacji. Przeprowadzamy konsultacje z klientem odnośnie jego oczekiwań i wykonujemy odpowiednie pomiary w miejscu, gdzie mają zostać zamontowane nasze wyroby. Na podstawie uzyskanych danych możemy zaproponować najlepsze materiały oraz stworzyć projekt. Po uzyskaniu akceptacji klienta, wykonujemy, elewacje, balustrady, schody kamienne lub inne wybrane przez niego elementy, które następnie montujemy, wykorzystując do tego specjalne narzędzia i akcesoria.

Grobowce

Klienci mogą wybrać u nas jeden z gotowych wzorów lub też zdecydować się na opcję grobowca według własnego projektu. Dzięki wieloletniemu doświadczaniu jesteśmy w stanie podjąć się realizacji nietypowych zamówień. Wielkość, skomplikowanie detali lub niestandardowe kształty, nie stanowią dla nasz najmniejszego problemu w realizacji wizji klienta.

Napisy nagrobne

Naszą ofertę domyka propozycja napisów nagrobnych. Tworzymy indywidualne projekty liternictwa dostosowane do konkretnej formy pomnika. Zapewnia to jedność kompozycyjną nagrobka i napisu, dzięki czemu całość charakteryzuje się wysoką elegancją.

Wizualizacje

Oferta naszego zakładu kamieniarskiego obok tworzenia wyrobów kamieniarskich obejmuje również usługi w zakresie wykonania napisów nagrobnych.

Może się wydawać, że inskrypcja to tylko mało znaczący dodatek do grobowca, który pełni wyłącznie funkcję informacyjną. Nic bardziej mylnego. Liternictwo nagrobne, owszem przekazuje podstawowe dane na temat zmarłego, jednak sprowadzanie go tylko i wyłącznie do tej roli to spory błąd. Nie należy go bowiem traktować jako dodatku do grobowca. Dlaczego? Ponieważ jeśli nie będzie z nim dobrze współgrać może znacząco przyczynić się do obniżenia jego estetyki. Zmorą polskich cmentarzy są pomniki wykonane z najlepszych materiałów z zupełnie niedopasowanym i niechlujnie wykonanym liternictwem. Skoro wydajemy na grobowiec niemałe pieniądze, to warto poświęcić również chwilę czasu na wybór odpowiedniego napisu nagrobnego.

Nie każdy jednak posiada do tego „odpowiednie oko” i często przydatna może okazać się pomoc specjalistów. Z chęcią zaoferujemy Państwu nasze usługi. Posiadamy bogate doświadczenie w realizacji napisów nagrobnych. Wiemy, jak istotne jest, aby wielkość i krój czcionki były właściwie dobrane do pomnika. Dlatego przygotowane przez nas napisy grobowe doskonale komponują się z wybranym przez klienta grobowcem, tworząc jednolitą całość. Przykładamy dużą wagę do kompozycji i układu liternictwa. Projektując napisy, trzymamy się żelaznych zasad estetyki wyznaczanych przez geometrię, co w efekcie pozwala nam tworzyć inskrypcje, które swoją symetrią i harmonią uwydatniają piękno grobowca.

Czytaj więcej: Wizualizacje

Nagrobki i grobowce

Oferujemy klientom realizację zamówień na nagrobki i grobowce. W ciągu niemal trzech dekad działalności osiągnęliśmy wysoki poziom specjalizacji ich tworzeniu. Pozwala nam to proponować klientom tworzenie wysokiej klasy nagrobków z granitu, a także marmuru i piaskowca. Dzięki setkom zrealizowanych prac jesteśmy przygotowani do realizacji niestandardowych zamówień, które wykonujemy, w pełni uwzględniając preferencje, gust i oczekiwania klienta.

Budowa grobowców z kamienia ma długą historię. Jednym z najbardziej znanych przykładów dawnej architektury sepulkralnej (czyli grobowej) są Piramidy w Gizie. Te monumentalne budowle, które od ponad 4 tysięcy lat górują nad pustynią, zostały zaprojektowane właśnie jako grobowce dla Faraonów z IV dynastii. Ich celem było ocalenie imienia władców od zapomnienia. Dziś, choć zmieniała się skala tworzonych grobowców i ich cel pozostaje taki sam – mają upamiętniać zmarłych. Pełnić funkcję materialnego nośnika pamięci który, dopóki istnieje, dopóty nie gaśnie wspomnienie o tych, którzy odeszli. Dlatego wciąż nie ma lepszego materiału do wykonania grobowca niż kamień – materiał naturalny i odporny, a przy tym szlachetny i piękny.

Grobowiec jest dowodem oddania i czci dla zmarłego. Może podkreślać, kim była dana osoba, chwalić zalety jej charakteru lub symbolizować jej znacznie dla bliskich. Warto o tym pomyśleć wybierając nagrobek. Pomożemy Państwu w doborze odpowiedniego materiału i zaproponujemy eleganckie wzory pomników. Jeśli jednak wolelibyście coś bardziej zindywidualizowanego, możecie wybrać opcję grobowca według własnego projektu.

Ważnym, choć często niedocenionym elementem grobowca jest inskrypcja. Źle wykonana może znacząco obniżyć estetykę grobowca. Dlatego my proponujemy Państwu profesjonalnie wykonane napisy nagrobne, które dopasowujemy dokładnie do wybranego pomnika.

Czytaj więcej: Nagrobki i grobowce

Kamieniarstwo budowlane

Nasza oferta obejmuje prace w zakresie kamieniarstwa budowlanego. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w realizacji projektów z tego obszaru jesteśmy w stanie proponować klientom szeroki wybór różnego rodzaju wyrobów – od blatów i parapetów, przez kominki, po tralki i balustrady kamienne. Do wykonania elewacji, schodów i posadzek kamiennych wykorzystujemy materiały takie jak granit, piaskowiec, dolomit i marmur, co nadaje im wyjątkową elegancję.

Nasze wyroby tworzymy, stosując również technikę toczenia kamienia naturalnego. Mistrzowskie opanowanie tej metody obróbki pozwala nam oferować klientom artykuły cechujące się precyzyjnym wykonaniem i doskonałym wykończaniem.

Klienci, wybierając współpracę z nami, mogą liczyć na kompleksowy zestaw usług i profesjonalną obsługę. Każda realizacje jest dla nas niepowtarzalna. Dlatego wszystkie traktujemy w pełni indywidualnie. Przystąpienie do prac poprzedza dokładny etap przygotowawczy. Obejmuje on konsultacje z klientem, oględziny przestrzeni i wykonanie pomiarów. Uzyskane tym sposobem informacje pozwalają nam lepiej zrozumieć oczekiwania klientów i dokładniej realizować ich wizje, dostosowując ją do konkretnego miejsca. Ułatwia nam to także montaż gotowych wyrobów bowiem oprócz perfekcyjnego tworzenia artykułów z kamienia naturalnego, zajmujemy się także ich profesjonalnym montowaniem. Prace w tym zakresie realizujemy z użyciem specjalnych materiałów i narządzi dedykowanych do montażu wyrobów z kamienia. Zapewnia wyjątkową trwałość naszych realizacji.

Doświadczenie, wiedza i umiejętności, jakie posiadamy, sprawiają, że w jesteśmy w pełni przygotowani do wykonywania usług w zakresie odnawiania zabytków.

Oprócz realizacji zamówień z obszaru kamieniarstwa budowlanego zajmujemy się także tworzeniem nagrobków i grobowców.

 

Czytaj więcej: Kamieniarstwo budowlane

Prokam 25 lat na rynku

W realizowanej przez nas ofercie znajdują się gotowe, sprawdzone już wzory wyrobów. Chętnie także podejmujemy się wykonania wszelkich nietypowych zamówień, uwzględniając indywidualne wymagania i gust klienta.

kontakt prokam