Menu główne

Napisy nagrobne

Oferta naszego zakładu kamieniarskiego obok tworzenia wyrobów kamieniarskich obejmuje również usługi w zakresie wykonania napisów nagrobnych.

Może się wydawać, że inskrypcja to tylko mało znaczący dodatek do grobowca, który pełni wyłącznie funkcję informacyjną. Nic bardziej mylnego. Liternictwo nagrobne, owszem przekazuje podstawowe dane na temat zmarłego, jednak sprowadzanie go tylko i wyłącznie do tej roli to spory błąd. Nie należy go bowiem traktować jako dodatku do grobowca. Dlaczego? Ponieważ jeśli nie będzie z nim dobrze współgrać może znacząco przyczynić się do obniżenia jego estetyki. Zmorą polskich cmentarzy są pomniki wykonane z najlepszych materiałów z zupełnie niedopasowanym i niechlujnie wykonanym liternictwem. Skoro wydajemy na grobowiec niemałe pieniądze, to warto poświęcić również chwilę czasu na wybór odpowiedniego napisu nagrobnego.

Nie każdy jednak posiada do tego „odpowiednie oko” i często przydatna może okazać się pomoc specjalistów. Z chęcią zaoferujemy Państwu nasze usługi. Posiadamy bogate doświadczenie w realizacji napisów nagrobnych. Wiemy, jak istotne jest, aby wielkość i krój czcionki były właściwie dobrane do pomnika. Dlatego przygotowane przez nas napisy grobowe doskonale komponują się z wybranym przez klienta grobowcem, tworząc jednolitą całość. Przykładamy dużą wagę do kompozycji i układu liternictwa. Projektując napisy, trzymamy się żelaznych zasad estetyki wyznaczanych przez geometrię, co w efekcie pozwala nam tworzyć inskrypcje, które swoją symetrią i harmonią uwydatniają piękno grobowca.

Prokam 25 lat na rynku

W realizowanej przez nas ofercie znajdują się gotowe, sprawdzone już wzory wyrobów. Chętnie także podejmujemy się wykonania wszelkich nietypowych zamówień, uwzględniając indywidualne wymagania i gust klienta.

kontakt prokam